Marka Başvurusu İle com.tr Alan Adı Almak

  • Anasayfa
  • Marka Başvurusu İle com.tr Alan Adı Almak

Marka Başvurusu İle com.tr Alan Adı Almak

  • Anasayfa
  • Marka Başvurusu İle com.tr Alan Adı Almak

Web Sitesi ve Alan Adı
Web sitesi şirketiniz için çağımızın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. İster belirli bir ürün pazarlayın, ister kısıtlı bir pazarda hizmet işi yapıyor olun, web siteleri potansiyel müşterilerin adres ve telefon bilgilerinize ulaşmasından öte, ürün ve hizmetlerinizi tanıtarak şirketinizin dünyaya açılmasını sağlamaktadır.

Şirketinizin ürün ve hizmetlerini dijital ortamda sunabileceğiniz web siteleri için en önemli unsurlardan birisi de alan adlarıdır. Şirketlere ait web siteleri için kullanılabilecek çeşitli alan adı uzantıları bulunmaktadır. COM, NET vb. alan adı uzantıları herhangi bir evrak gerektirmeksizin müsait olması durumunda herkesin alıp kullanabileceği alan adlarındandır. Ancak şirketiniz ya da ürün ve hizmetleriniz için kullanacağınız alan adlarının her zaman müsait olarak bulunabilmesi pek mümkün olamamaktadır.

COM.TR Alan Adları
Web siteniz için kullanabileceğiniz diğer bir alan adı çeşidi de COM.TR uzantılı alan adlarıdır. COM.TR alan adları gerçek ve tüzel kişilerin, esas olarak ticari amaçlı kullanımlarına yönelik alan adlarıdır. COM.TR uzantılı domain satın alabilmeniz için almak istediğiniz isim ile ticari unvanınızın aynı olması gerekir. Satın almak istediğiniz ismi Faaliyet Belgesi, Ticari Sicil Belgesi ve benzeri resmi belgelerle desteklemek zorundasınız. Yani COM, NET ve benzeri diğer uzantılar gibi rahatlıkla alınamazlar.

Kurumsal bir COM.TR alan adının olması demek, sizin markanıza olan güvenin bir göstergesidir. Çünkü internette kurumsal olmadıkları, hatta bir firma olmadıkları halde kendilerine firma süsü veren birçok kişi vardır. Dolayısıyla COM.TR alan adları sizi bu kişilerden ayıracak ve size olan güvenin daha da yüksek olmasını sağlayacaktır. COM.TR alan adları o web adresinin Türkiye’ye ait olduğunu ve gerçekten bir kurum yada kişi ile irtibat içerisinde olduğumuzun garantisidir. COM.TR alan adı güvenilirlik ve prestij bakımından da çok önemlidir. Markanızın dijital dünyadaki prestijinin yüksek olmasını sağlar.

Marka Tescil Başvurusu İle COM.TR Alan Adı Almak
COM.TR alan adlarının alınabilmesinin diğer bir yolu da Marka Tescil Başvurusuna yada Marka Tescil Belgesine sahip olmaktadır. Böylece işletmeler ticaret unvanları haricindeki ürün ve hizmetleri için de COM.TR uzantılı alan adına sahip olabilmektedir. Ayrıca ticari sicil kaydı bulunmayan şahıslar da müracaatı yapılan marka tescilleri ile COM.TR uzantılı alan adlarına sahip olabilmektedir.

Uzun yıllardır müşterilerine profesyonel marka tescil hizmetleri sunan şirketimiz SEMBOL PATENT, COM.TR uzantılı alan adlarının alınabilmesi için gerekli marka başvurularının yapılması konusunda da deneyimli kadrosu ile hizmet vermektedir. SEMBOL PATENT şirketiniz ya da şahsınız adına yapılacak marka başvurularını ve akabinde COM.TR alan adı alınması işlemlerini aynı gün içerisinde tamamlayarak COM.TR uzantılı alan adlarını kullanımınıza sunmaktadır.

COM.TR alan adlarında ilk başvuran hak sahibi olur ilkesi uygulanmaktadır. Bu nedenle markanızı farklı sektörlerde tescil eden başka kişi ve kurumlar bu uzantıya sahip olabilmektedir. Siz de vakit kaybetmeden marka müracaatı yaparak markanızı koruma altına alın ve COM.TR uzantılı alan adınızı tescil edin.

DİĞER MAKALELER